Wiedeń

Wiedeń – niezwykła stolica Austrii

W okresie wiosenno-letnim chętnie spędzamy weekend poza domem, odwiedzając ciekawe miejsca. Korzystając z linii lotniczych, możemy podróżować na dalekich dystansach znacznie szybciej i bardziej ekonomicznie. Stolica Austrii, Wiedeń, jest ciekawą opcją dla osób, które pragną spędzić weekend na zwiedzaniu ciekawych zabytków.

Zwiedzanie Wiednia – największe atrakcje

Miasto, podobnie jak większość europejskich stolic, najwięcej zabytków architektonicznych ma do zaoferowania na terenie starówki. Miejsce jest istotnym punktem wycieczki, na tym terenie zobaczymy ciekawe przykłady architektury z różnych epok. Można tutaj podziwiać piękną, gotycką katedrę św. Trójcy, którą wieczorem podświetlają kolorowe reflektory. Ogromne wrażenie robi także tamtejszy ratusz, będący idealnym przykładem sztuki neogotyckiej w architekturze. W obrębie starówki znajdziemy także mnóstwo lokali gastronomicznych, w których napijemy się kawy po wiedeńsku.

W trakcie zwiedzania miasta, warto poświęcić kilka godzin na wizytę w parku Wiener Prater. Jest to publiczny park, w którym mieści się legendarny Diabelski Młyn, będący wizytówką miasta, warto wybrać się nim na przejażdżkę, aby móc podziwiać panoramę Wiednia. Na terenie parku znajduje się także lunapark z licznymi kolejkami górskimi, karuzelami i domami strachu. Jest to idealne miejsce na spędzenie miłych chwil, nie tylko dla dzieci.

Wiedeń w drugiej połowie XIX wieku był niekwestionowaną stolicą europejskiej secesji, to tutaj tworzyli wybitni artyści nurtu, projektowane przez nich kamienice do dzisiaj cieszą oko przechodniów. Miłośnicy tego nurtu szczególnie powinni odwiedzić Leopold Museum, w którym znajduje się bogata kolekcja dzieł najwybitniejszego secesjonisty, Gustava Klimta. Oprócz dzieł tego malarza, w galerii zobaczymy również obrazy autorstwa Egona Schiele, a także prace artystów współczesnych.

Loty z Polski do Wiednia

Mieszkańcy Krakowa oraz Warszawy mogą zakupić bilet lotniczy bezpośrednio ze swojego miasta. W zależności od terminu podróży ceny zaczynają się od 200 złotych w obie strony. Im szybciej zarezerwujemy lot tym mniej za niego zapłacimy, dlatego warto śledzić oferty.  Lot pomiędzy miastami jest bardzo krótki, w przypadku Krakowa trwa godzinę, natomiast ze stolicy półtorej godziny.