Genewa

genewaGenewa to z pewnością miasto dużych pieniędzy i luksusu, jedno z większych w Szwajcarii, położone nad Jeziorem Genewskim we francuskojęzycznym kantonie o tej samej nazwie.

genewa2Znakiem rozpoznawalnym Genewy jest Jet d’eau, czyli fontanna u brzegów Jeziora Genewskiego, której strumień wody wznosi się na 140 m. To tu nad brzegiem jeziora mieszczą się największe i najpiękniejsze hotele i niezliczone restauracje.

Stąd warto rozpocząć wędrówkę w kierunku starego miasta i powędrować w kierunku ewangelicko-reformowanej gotyckiej Katedry Saint Pierre, której budowa trwała od XII do XV wieku, koniecznie trzeba też zajrzeć do Audytorium Kalwina, jest to niewielka kaplica z XV wieku, to właśnie tutaj zbierali się przywódcy reformacji z Kalwinem na czele.

Na trasie wycieczki musi też znaleźć się Mur Reformatorów, który leży w Parku Bastionów.

Z muzeów warto odwiedzić Muzeum Barbier-Mueller przy rue Jean Calvin, gdzie można obejrzeć bogatą kolekcję sztuki prymitywnych cywilizacji pozaeuropejskich oraz Maison Travel, gdzie podziwiać można historię miasta.

Będąc w Genewie nie można pominąć Jardin Anglais, niezwykłe miejsce z kwiatowym zegarem.

Dla wielbicieli sztuki współczesnej jest tu również idealne miejsce, trzeba się wybrać do Mamco do Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej.

Pamiętajmy, że w Genewie właśnie mieści się strefa siedzib międzynarodowych organizacji, z których najważniejszy jest Pałac Narodów Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Dla fanów zegarów jest tu Patek Philippe Museum, gdzie zgromadzono kolekcje zegarów i zegarków na rękę.

genewa3Genewa to też teatry, opera, balet, kino, koncerty, kabarety a wieczorami przyjemnie można spędzać czas w jednej z wielu restauracji na brzegiem Jeziora Genewskiego lub na starym mieście.

Można też pospacerować uliczkami, odwiedzić butki i salony firmowe wielu znanych marek odzieżowych lub kupić torbę w salonie Louis Vuitton.

Będąc w Szwajcarii nie zapomnijcie spróbować czekoladek są niezwykłe i jak sama Genewa pozostawiają w pamięci niezatarte wrażenia.