Berlin

Siedziba Bundestagu w Berlinie
Reichstag w Berlinie

Berlin to niezwykle interesujące miasto, stolica Niemiec. To różnorodność kulturalna, mnóstwo zabytków, ogrom atrakcji i możliwości. Warto wybrać się na weekend właśnie tutaj, po to by poznać bliżej to miasto, zrelaksować się i spróbować czekających tu rozrywek. To także idealne miejsce dla miłośników historii i nowych smaków.

Co warto zobaczyć w stolicy Niemiec?

Jednym z najciekawszych architektonicznie miejsc jest niewątpliwie Berliner Dom, ewangelicka katedra stanowiąca największą świątynię w stolicy. Z jej dachu wspaniale widać panoramę miasta, a zarówno jej wnętrze, jak i to jak prezentuje się na zewnątrz warte jest zobaczenia.

Równie interesujący jest Reichstag, czyli siedziba niemieckiego Bundestagu. Wyróżnia go szklana kopuła, a wybudowany został w stylu barokowym. By obejrzeć kopułę najlepiej zarezerwować sobie miejsce w grupie na daną godzinę. Trzeba się jednak przygotować na kolejki po bilet.

Koniecznie trzeba też zobaczyć Wyspę Muzeów, czyli Museumsinsel. Kompleks ten składa się z pięciu muzeów i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To jedno z najistotniejszych kompleksów muzealnych na całym świecie.

Zwiedzając miasto dalej dobrze jest też zajrzeć do Berliner Fernsehturm, czyli wieży telewizyjnej ulokowanej przy Alexanderplatz. Jest ona w kształcie obrotowej konstrukcji kuli, a na wysokości ponad 200 metrów znajduje się restauracja i punkt widokowy.

Berlin można poznać bliżej spacerując po Tiergarten oraz wchodząc na Kolumnę Zwycięstwa, czyli Siefessäule. Ta ostatnia posiada na swoim szczycie brązowę figurę Nike, a jej łączna wysokość to 66,89 metrów. Prowadzi na nią aż 285 stopni, gdzie czeka platforma widokowa.

To oczywiście tylko kilka z licznych atrakcji czekających w Berlinie. Miasto to bowiem potrafi zachwycić ich ilością. Dodatkowo można tu znaleźć kluby z przeróżnymi gatunkami muzyki, świetne restauracje i kafejki z naprawdę dobrym jedzeniem. To miasto pełen niespodzianek, z trudną historią i ciekawymi ludźmi. Warto tu wracać na dłużej.