Barcelona

barcelonaCzy weekend wystarczy na zwiedzenie Barcelony? Zdecydowanie nie, ale warto próbować. To przepiękne miasto w północno – wschodniej Hiszpanii ciągle przyciąga nieprzebrane rzesze turystów.

Barcelona to jedno z najważniejszych miast Hiszpania, ale największa marką o której wiedzą prawie wszyscy europejczycy i nie tylko jest klub piłkarski FC Barcelona. To jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy zespół piłkarski, warto wybrać się na ich mecz. Niestety taką wizytę trzeba zaplanować znacznie wcześniej. Jeśliby się to nie powiodło warto odwiedzić muzeum klubu oraz stadion Camp Nou.

barcelona2Jak to często bywa ile ludzi tyle pomysłów na zwiedzanie tego wspaniałego miasta. Wiele znanych powieści literatury światowej osadzonych jest w całości lub po części w tym mieście a co za tym idzie miłośnicy literatury mogą korzystając z klucza literackiego i odwiedzić tak znane miejsca jak wciąż nie dokończoną a budowaną już od 130 lat katedrę Sagrada Familia, czy park Guell i muzeum Gaudiego. Warto przejść się La Rampla czyli najsłynniejsza aleją tego miasta.

Inną koncepcją jest ścieżka historyczna począwszy od czasów rzymskich, niestety samodzielne odnalezienie fragmentów zabudowań osady rzymskiej może być trudne, nie mniej jednak rekonstrukcja założeń miejskich znajdująca się w muzeum miejskim może dać pogląd jak wyglądało życie w tych czasach.

Następnie warto wybrać się na stare miasto, zwiedzić gotyckie fragmenty zabudowy miejskiej. A dalsza droga takiej wycieczki wymaga albo wybiórczego potraktowania historycznych fragmentów zabudowy Barcelony lub skupienia się na określonych fragmentach z historii tego miasta.

Innym pomysłem będzie zwiedzanie muzeów czyli można zacząć od muzeum poświęconego twórczości Picassa, dla równowagi warto zaplanować zwiedzanie Museu del Rock czyli muzeum poświęcone historii rocka lub Muzeum Blue prezentującego zbiory przyrodnicze, ogród oraz Nature Laboratory jednym zdaniem dla każdego coś miłego.

Można spędzić ten weekend wałęsając się wąskimi ulicami starego miasta spędzając je na spotkaniach z rodowitymi katalończykami. Łatwiej o takie spotkania w momencie jeśli zejdziemy z utartych szlaków i wejdziemy do małej rodzinnej restauracyjki a tam przy lampce wina najłatwiej dotknąć prawdziwej Barcelony.