Wrocław

Wrocławski Ostrów Tumski
Ostrów Tumski we Wrocławiu

Wrocław to miasto magiczne, miasto spotkań, parków i zieleni. To metropolia opanowana przez krasnale i studentów, w którym cały czas się dzieje. To jedno z najprzyjemniejszych miast w Polsce ma także wiele zakątków, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w stolicy Dolnego Śląska. Warto dać sobie na nie chwilę czasu, tak by móc rzeczywiście poznać nieco bardziej to niezwykłe „miasto stu mostów”.

Najczęściej odwiedzane atrakcje Wrocławia

Jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych we Wrocławiu jest niewątpliwie Ostrów Tumski. To zarazem najstarsza część miasta. Otaczają go wody Odry, a zabytki, które można tutaj zwiedzić są tego warte. Jednym z nich jest gotycka katedra św. Jana Chrzciciela. Warto także wejść do Muzeum Archidiecezjalnego, które posiada w swoich zbiorach słynną Księgę henrykowską z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim.

Wrocław to oczywiście rynek, który tętni życiem przez całą dobę. Można tu zobaczyć gmach ratusza, Sukiennice oraz Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Tutaj także czeka Plac Solny z mnóstwem pięknych kwiatów, które można zakupić 24 godziny na dobę. Warto też przejść się Dzielnicą Czterech Świątyń, czyli ulicami: Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, św. Antoniego oraz Pawła Włodkowica.

Na miłośników architektury czeka nowoczesna siedziba Muzeum Historycznego – Pałac Królewski z ogrodem barokowym. Można tu poznać historię Wrocławia oraz zwiedzić królewskie apartamenty. Prócz tego koniecznie należy zobaczyć Panoramę Racławicką, zobaczyć Halę Stulecia wraz z multimedialną fontanną (najlepiej wybrać się na pokaz wieczorny) oraz zaplanować czas w Parku Szczytnickim.

Oczywiście to nie koniec atrakcji, a zaledwie początek. We Wrocławiu bowiem czeka znacznie więcej. Liczne muzea najlepiej zwiedzić w trakcie nocy muzeów, która odbywa się wraz w roku, a takie miejsca jak Ogród Japoński, czy Ogród Botaniczny – wiosną, gdy wszystko kwitnie. Poza tym Wrocław to także liczne kawiarenki i restauracje z przepysznymi daniami z różnych stron świata, a także festiwale, koncerty i wystawy. Nie sposób się tutaj nudzić.