Warszawa

Warszawa
Monumentalna stolica Polski

Warszawa to nietypowe miasto. Piękne i monumentalne, będące stolicą Polski. Miasto to jest położone nad Wisłą, co powoduje, że dzieli się ono na dwie różne części – część lewobrzeżną i Pragę. Wschodnia część miasta w znaczącej części ocalała z pożogi wojennej a co za tym idzie można tam łatwiej odnaleźć klimat dawnej Warszawy.

Podróżując po Polsce i odwiedzając największe miasta to właśnie w Warszawie można poczuć się jak w dużych miastach europejskich. Czas biegnie tu szybciej niż gdziekolwiek indziej a jej mieszkańcy żyją szybciej niż w innych częściach Polski. Każdy kto spędzi tu jakiś czas dostrzeże jedną dziwną cechę, której brakuje tu w centrum. Najprostszym przykładem może być próba clubbingu – bez przemieszczania się samochodem, taksówką lub komunikacją miejską jest to trudna rzecz do wykonania. Tak się składa, że większość atrakcyjnych lub kultowych klubów jest w sporej odległości od siebie.

warszawa2Warszawa to miasto teatrów. Trudno powiedzieć ile ich wszystkich jest, bo jedne się pojawiają inne znikają. Wiele z nich działa bez stałej siedziby, ale warto poświecić choć w jeden wieczór wybrać się do teatru. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Miłośnik lekkich komedii wybierze np. Teatr Komedia a koneser opery może spędzić czas w Teatrze Wielkim. Jedno co łączy je wszystkie to obecność aktorów znanych z telewizji czy kina. Można więc na żywo zobaczyć Michała Żebrowskiego, Krystynę Jandę czy Tomasza Karolaka albo Janusza Gajosa i setki innych znanych aktorów. Niestety barierą mogą być ceny biletów, które znacząco przewyższają standardy z innych miast Polski, ale to w końcu stolica, żyje się tu szybko i drogo.

Będąc w Warszawie, trzeba oczywiście odwiedzić Zamek Królewski, przespacerować się po starówce a potem Traktem Królewskim na Nowy Świat. Wcześniej zbaczając w kierunku ul. Wiejskiej, gdzie można zobaczyć budynek obecny niemal w każdych wiadomościach wieczornych czyli Sejm RP. Warto odwiedzić Muzeum Narodowe przy czym szczególnie polecane są wystawy stałe. W ostatnich latach na mapie muzeów Warszawy pokazało się kilka nowych placówek, które przyciągają tłumy a są to Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Chopina, Centrum Kopernika czy Muzeum Historii Żydów.

warszawa3Oczywiście Warszawa to miasto osobliwości np. na rogu Chłodnej i Żelaznej można odwiedzić najwęższy dom w Polsce, a Warszawa Powiśle to restauracja/bar mekka polskich hipsterów. Jest i oczywiście stadion narodowy, Pałac Kultury i Nauki, centrum handlowe Janki, złote Tarasy, rondo Babka – obecne zawsze w komunikatach dla kierowców, którzy muszą przebrnąć przez Warszawę.

Każdy kto odwiedzi to wspaniałe miasto odnajdzie coś dla siebie.