Kraków

Kraków
Pełne zabytków miasto Kraków

Jeżeli osoby z zagranicy pytają o to, co warto zobaczyć w Polsce częstą odpowiedzą jaka pada jest: Kraków. Dawna stolica naszego kraju jest miastem nie tylko pięknym, ale zapewniającym całe mnóstwo przeróżnych atrakcji. W mieście tym spędzić można zarówno dłuższy urlop, jak i wybrać się tam jedynie na krótki wypad.Weekend w Krakowie jest doskonałym pomysłem dla wszystkich tych, którzy pragną odpocząć w miejscu klimatycznym i pełnym historii. Trudno bowiem w Polsce o miasto, które bardziej przeniesie nas w klimat polskiej historii. Co warto zobaczyć podczas krótkiej wycieczki do byłej stolicy Polski?

Zabytkowe atrakcje Krakowa

Oczywiście na pierwszym miejscu wymienić należy Rynek Główny w Krakowie. Jest to miejsce tętniące życiem, gdzie spotkać można całą masę turystów – niezależnie od pory roku, czy dnia. Jest to także miejsce, które należy do tak zwanej Trasy Królewskiej – turystycznego szlaku dla tych, którzy pragną poznać wszystkie, najważniejsze krakowskie zabytki. Nieopodal znajduje się zaś tak zwany Krakowski Kazimierz, czyli niegdyś całkowicie oddzielne miasto. Było ono centrum dwóch przenikających się ze sobą kultur: chrześcijańskiej oraz żydowskiej. Jego odwiedzenie to ważny punkt w poznawaniu Krakowa. Zachwyci nas pięknie odnowionymi kamieniczkami oraz niepowtarzalnym klimatem. Dotrzeć można tam schodząc z Wawelskiego Wzgórza. I tam bowiem należy zajrzeć podczas pobytu w stolicy Małopolski. Słynny Zamek na Wawelu to obowiązkowy punkt zwiedzania dla turystów. Jego wnętrza oraz podziemia dostarczają całej masy wrażeń, których nie sposób zapomnieć.

Kraków to jednak nie tylko zabytki. Na turystów czekają bowiem także i inne atrakcje. W mieście nie brakuje całej masy przeróżnych, klimatycznych restauracji, jak i barów i pubów. Warto w nich usiąść choć na chwilę, by poczuć niezwykłą atmosferę Krakowa oraz spróbować regionalnych specjałów kulinarnych. W mieście jest także bardzo dużo centrów handlowych, w których dokonać można zakupów. Miasto zachęca do odwiedzenia także dzięki licznym festiwalom oraz regionalnym targom odbywającym się cyklicznie.