Popularne parki rozrywki

Park Rozrywki w Disneylandzie

Wspólna zabawa całą rodziną to doświadczenie, które sprawia, że wszyscy członkowie przypominają sobie jak dobrze być razem. Niewątpliwie świetnym na to sposobem jest spędzenie weekendu w parku rozrywki. W Europie wiele jest naprawdę godnych odwiedzenia miejsc, w których zabawa może odbywać się w przeróżny sposób. Przedstawiamy najpopularniejsze parki rozrywki na kontynencie, idealne na udany weekend dla całej rodziny.

Jakie parki rozrywki koniecznie trzeba odwiedzić?

Jednym z najbardziej znanych parków rozrywki jest niewątpliwie Europa-Park. To miejsce zajmujące aż 95 hektarów powierzchni i posiadające setki atrakcji, których trzeba spróbować. Niedawno dodano do niego krainę tematyczną, a poza tym park ten posiada wspaniałą bazę gastronomiczną i hotelową, jedna z restauracji została nawet wyróżniona gwiazdką Michelina.

Genialny jest także park Tivoli Gardens znajdujący się w samym centrum Kopenhagi w Danii. To niezwykle nastrojowe miejsce, w którym można odpocząć, a poza tym stanowi on drugi najstarszy park rozrywki na świecie. Warto zainwestować w bilet „multi ride”, by mieć nieograniczony dostęp do wszystkich atrakcji.

Proponując wspaniałe parki rozrywki nie sposób nie wspomnieć o Disneylandzie, który czeka we Francji. Dzieci go uwielbiają, a zwłaszcza te zakochane w bajkach Disneya. Będąc w tym kraju warto też zajrzeć do Puy du Fou, który zaprasza do niezwykłej podróży w czasie. Park ten oferuje wyścigi rydwanów, bitwę morską na żywo, oblężenia zamku średniowiecznego i o wiele więcej.

W Hiszpanii zaś czeka Port Aventura. To największy park rozrywki w kraju, który posiada aż sześć tematycznych krain przenoszących w różne części kuli ziemskiej. Natomiast obok znajduje się park wodny z najszybszym roller coasterem Europy – Furius Baco. Osiąga on prędkość aż 135 km/h.

Warto też odwiedzić Peppa Pig World ulokowany pod Londynem. Czekają tu niezwykle barwne dekoracje oraz o wiele więcej. W Wielkiej Brytanii znajduje się także Blackpool Pleasure Beach, malowniczy park dostarczający ogromnej ilości adrenaliny, za które odpowiadają tutejsze roller coastery – jest ich tu aż 10.

Niezwykle ciekawym parkiem jest również włoski Gardaland Resort położony nad jeziorem Lago di Garda. Dość krótko czeka się tu w kolejkach a atrakcyjne ceny i zniżki sprawiają, że chce się tu wracać częściej.

Będąc w Portugalii natomiast warto odwiedzić Zoomarine położone w Algavre. Park ten oferuje pokazy z delfinami, kino 4D, morskie ZOO i o wiele więcej. Warto więc pomyśleć o odwiedzeniu tego miejsca będąc tu na wczasach z rodziną.

Wybierając się do parku rozrywkowego z dziećmi dobrze jest dać sobie więcej czasu na wszystkie czekające tam atrakcje, a także na moment oddechu pomiędzy. Najczęściej w takich miejscach są też strefy, w których dorośli mogą nieco się zrelaksować od krzyków i radości swoich pociech. Dodatkowym atutem są restauracje, czy malownicze widoki. Okazuje się, że dziki weekend z rodziną to sposób nie tylko na wszelkiego rodzaju aktywności, ale i na odpoczynek.